95/7/12
تعداد نظرات:0
12:46
شماره مطلب:139571216089
-A A +A
بیاییم مطالعه کنیم تا باعث رنجش خاطر آقا نشویم

رهبر معظم انقلاب : به قلبم فشار می آید از اینکه مردم ما اهل مطالعه نیستند

وظیفه ماست تا با توجه به احادیث امامان و فرمایشات رهبری تجدید نظری کنیم و با مطالعه کردن باعث تقویت ذهن ، شخصیت و در پی آن رشد و نمو جامعه ی خود شویم.

به گزارش سیستان بیست، سرانه مطالعه به مقدار زمانی گفته میشود که فرد در 24 ساعت شبانه روز صرف مطالعه کردن میکند.
4-7-9-14 دقیقه آمار و ارقامی است که منابع خبری در مورد سرانه مطالعه ایران منتشر کرده اند.دلیل این ناهم خوانی ارقام نبود یک منبع موسخ و محاسبه گر است.
اما سرانجام آمار سرانه مطالعه ایران ۷۵ دقيقه و ۳۴ ثانيه محاسبه شده که ۱۵‌دقيقه و ۱۷ ثانيه به کتاب، ۲۱ دقيقه و ۳۱ ثانيه براي قرآن و ادعيه، ۳۲ دقيقه و ۳۶ ثانيه روزنامه و پنج دقيقه و۴۲ ثانيه به نشريه‌خواني اختصاص پيدا کرده است. این آمارها هر دو فضاي مجازي و فيزيکي را شامل مي‌شد.
به هر حال اختلاف زیاد میان آمارها و تعاریفی که از میزان و نوع مطالعه وجود دارد، امکان اعتماد به هر یک از آمارهای ارائه شده را کاهش داده است. با این همه و به‌رغم اختلاف‌ زیاد میان آمارها، بعضی از آنها را می‌توان نزدیک‌تر به واقعیت دانست. در میان عدد و رقم‌هایی که تاکنون ارائه شده است، اما زمان 12 تا 15 دقیقه بیشترین فراوانی را در میان این آمارها دارند و علی‌الحساب می‌توان به عنوان یک آمار موقت از آن استفاده برد.
با توجه به این آمار واقعا ضعیف وظیفه ماست تا با توجه به احادیث امامان و فرمایشات رهبری تجدید نظری کنیم و با مطالعه کردن باعث تقویت ذهن ، شخصیت و در پی آن رشد و نمو جامعه ی خود شویم.
انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.