97/8/29
تعداد نظرات:0
11:44
شماره مطلب:139782934466
-A A +A
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان خبر داد:

اجرای 153 ویژه برنامه در هفته بسیج/ تشکیل نیروی بسیج شاهکار بزرگ امام خمینی(ره) بود

فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: بسیج یکی از شاهکارهای بزرگ انقلاب اسلامی است که باعث نجات نظام در همه جبهه ها بوده است.

به گزارش سیستان بیست به نقل از عصرهامون، سردار امان اله گشتاسبی در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه های جمعی سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه بسیج یکی از نیروهای ویژه انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: بسیج نیرویی از دل این مردم بوده و چون اعضای آن همین مردم هستند دارای محبوبیت فراوانی است، بسیج یکی از شاهکارهای بزرگ انقلاب اسلامی است که باعث نجات نظام در همه جبهه ها بوده است.
وی افزود: پس از 40سال از انقلاب همچنان این نیروی جوشیده از بطن جامعه آماده و گوش به فرمان است تا در عرصه هایی چون جنگ نرم و جنگ فرهنگی در برابر دشمنان ایستادگی کند.
فرمانده سپاه سلمان استان با اشاره به اینکه باید خدمات بسیج را رسانه ای کنیم، بیان کرد: هفته بسیج بهترین زمان برای تقدیر از تلاشهای 40ساله بسیجیان، ایثارگران و خانواده شهدای بسیجی و نشان داده اقدامات و خدمات بسیج در این مدت است.
وی با اشاره به برنامه های هفته بسیج، گفت: 153 عنوان برنامه در هفته بسیج اجرا می شود که 29 مورد آن در مرکز استان، 62عنوان در سپاه های شهرستانی، 60 عنوان در سطح اقشار استان،31 مورد در سطح حوزه های مقاومت و 30برنامه نیز در پایگاه های بسیج برگزار می شود.
گشتاسبی خاطرنشان کرد: از مجموع 153 برنامه هفته بسیج 24 عنوان برنامه شاخص اجرا خواهد شد که شامل برنامه هایی چون نشست ائمه جمعه با فرماندهان، خدمات رسانی در مساجد، افتتاح 75 طرح محرومیت زدایی با اعتباری بالغ بر 27میلیارد و 500میلیون ریال در شهرستان نیمروز، افتتاح 3هزار نیروگاه خورشیدی، میز خدمت، محفل انس با قرآن، غبار روبی مزار شهدا، برگزاری نشست های روشنگری با موضوع دستاوردهای بسیج، راه اندازی کمپین حمایت از مردم یمن  و حماسه حضور بسیجیان در روز بسیج گوشه ای از این برنامه هاست.

هفته بسیج زمانی برای باز شماری اقدامات بسیجیان
در ادامه این نشست رئیس ستاد هفته بسیج سیستان و بلوچستان نیز با تاکید بر اینکه هفته بسیج زمانی برای باز شماری اقدامات بسیجیان است، اظهار کرد: دشمن به دنبال زیر سوال بردن اقدامات بسیج و انقلاب اسلامی است که باید در این هفته بیش از هر زمان دیگری شما اصحاب رسانه اقدامات این قشر انقلابی و خدا جو را رسانه ای کنید تا به سوالات و ابهامات موجود پاسخ داده شود.
وی افزود: درست است که میگوییم 153 عنوان برنامه در استان برگزار می شود اما به راستی چندین هزار برنامه در این هفته اجرا می شود، به عنوان مثال اگر 60 برنامه برای اقشار داریم باید به این نکته توجه کنیم که در هر قشر یک بار برگزار می شود یعنی هزار و 200برنامه مربوط به اقشار می شود.
فقیری خاطرنشان کرد: همزمانی هفته بسیج امسال با 40 سالگی انقلاب بر اهمیت این هفته می افزاید که به همین منظور نیز برای هر روز از این هفته و بر اساس شعار محوری آن یک برنامه تلویزیونی آماده شده و تلاش شده تا در این برنامه ها عملکرد بسیج در همه عرصه ها اعم از علم، فناوری، دفاعی، فرهنگی و عمرانی به نمایش گذاشته شود که هر شب پخش می شود.

برنامه های هفته بسیج مسجد محور است
وی با تاکید بر اینکه بسیج وابسته به هیچ گروه و جناحی نیست، خاطرنشان کرد: بسیج به هیچ گروه و حزب و جایگاهی وابسته نیست و تنها مومن، انقلابی و ولایت مدار است و این به آن معناست که همه مردم ایران زیر چتر بسیج جای دارند بجز منافقین و ضد انقلاب که جایگاهشان مشخص است.
وی اذعان کرد: بسیج وحدت آفرین بوده و موجب نزدیکی اقوام و تفکر های مختلف به هم می شود به همین دلیل نیز همزمانی هفته بسیج با هفته وحدت را به فال نیک گرفته و تلاش شده تا در برنامه های این هفته به وحدت نیز توجه شود.
وی با اشاره به اینکه تقویت مطالبه گری، نشاط عمومی و تفکر دینی و انقلابی از اهداف بسیج است، اظهار کرد: امسال برنامه های هفته بسیج مسجد محور است و در برنامه ای که به همین دلیل نیز ساخته شده به نقش مساجد در انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرده ایم که مسجد حکیم زابل یکی از این مساجد تاثیر گذار است.
رئیس ستاد هفته بسیج استان در ادامه با درخواست از رسانه ها برای حمایت از مردم مظلوم یمن، تصریح کرد: اصحاب رسانه باید نقش خود را برای به نمایش گذاشتن جنایاتی که بر علیه مردم مظلوم یمن انجام می شود را انجام دهند و جنایات حقوق بشری کشورهایی که ادعای حمایت از حقوق بشر می کنند را رسانه ای کنند.

انتهای پیام/

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.