97/8/30
تعداد نظرات:0
12:08
شماره مطلب:139783034475
-A A +A

بیانیه سازمان بسیج دانش آموزی استان درباره تحولات اخیر یمن

امروز ملت یمن نه تنها روزانه آماج حملات سعودی‌ها هستند بلکه از حداقل امکانات بهداشتی، درمانی، غذایی و دارویی نیز برخوردار نیستند و در محاصره اقتصادی قرار دارند.

بسمه تعالی

امام خامنه ای (مدظله العالی)

 «کاری که امروز دولت سعودی در یمن دارد انجام میدهد، عیناً همان کاری است که صهیونیست ها در غزه انجام دادند. دو جنبه دارد: یکی اینکه جنایت است، نسل کشی است... بچه ها را می کشند خانه ها را خراب میکنند، زیر بناها را نابود میکنند، ثروت های ملی را در یک کشور از بین میبرند...این یک طرف قضیه است؛ طرف دگر قضیه این است که سعودی ها در این مسئله خسارت خواهند کرد، ضرر خواهند کرد و به هیچ وجه پیروز نخواهند شد.»    

                              

در عصری که دفاع از حقوق بشر توسط برخی کشورهای مدعی غربی خصوصا ایالات متحده آمریکا هر روز تکرار می‌شود متأسفانه شاهد جنایات سهمگینی علیه مردم مظلوم و بی‌پناه یمن توسط رژیم عربستان سعودی و متحدانش هستیم، گویی کشتار سالمندان و جوانان، مردان، زنان و کودکان یمن امری فراموش شده است و آنان از داشتن حق حیات و زندگی آرام بی‌بهره‌اند. امروز ملت یمن نه تنها روزانه آماج حملات سعودی‌ها هستند بلکه از حداقل امکانات بهداشتی، درمانی، غذایی و دارویی نیز برخوردار نیستند و در محاصره اقتصادی قرار دارند.

 آل سعود خائن با تجاوز به ملت مقاوم و مظلوم یمن و به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع و ستمدیده این کشور، ثابت کرد که لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد. عربستان سعودی با حمایت و چراغ سبز ارباب خود، آمریکای خبیث و متحدانش و هم پیمان شدن با رژیم منفور صهیونیستی، قصد از بین بردن صدای آزادی خواه و قیام اسلامی مردم یمن را دارد ولی باید بداند که این آتش افروخته شده، دامان خودش را خواهد گرفت و نه تنها هیچ منفعتی برایش نخواهد داشت بلکه براندازی هرچه سریع تر این رژیم ملعون را قوت می بخشد و مردم یمن با اعتماد به انصارالله، که یکی از شیفتگان مکتب امام روح ال... و انقلاب اسلامی ایران هستند، در برابر مزدوران سفاک سعودی ایستادگی می­کنند.

 در این سال ها، با هدایت رسانه های معاند غربی جنگ یمن به جنگ فراموش شده بدل گردید؛ به این دلیل که رسانه های بین المللی هیچ گاه مانند اتفاقات و وقایع دیگر به آن نپرداختند، در صورتی که در تجاوز عربستان و کشورهای هم پیمانش، اصول اولیه انسانی و اخلاقی زیرپاگذاشته شد اما بدلیل این که آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان قراردادهای سرسام آور نظامی با ریاض داشتند علاوه بر این که عامداً بر روی وقایع چشم بستند به خاندان سعودی نیز در انجام جنایت هایشان کمک کردند و با این رفتارها بار دیگر سیاست مستکبرانه آمریکا و مجامع بین المللی را آشکارتر ساختند. اما این کشورها از هر راهی که استفاده کردند نتوانستند مقاومت یمنی ها را بشکنند و در ماه های اخیر نیز نیروهای مردمی یمن موفق شدند با موشک شهرهای مختلف عربستان و امارات را هدف قرار دهند و ابوظبی و ریاض را در تنگنای عجیبی گرفتار کنند. ان شاءالله بملت مقاوم یمن و کشورهای مسلمان با امید به خدا و وحدت اسلامی می توانند در برابر استکبار جهانی بایستند و هر گونه دلبستن حکّام سرزمین های اسلامی به دشمنان اسلام قطعاً موجب حفظ قدرت آنها نخواهد شد.

 ما دانش آموزان انقلابی ایران اسلامی در این برهه تاریخی که انقلاب اسلامی و مردمی یمن به موفقیت ها و پیروزهای مهمی دست پیدا کرده و جبهه استکبار را به زانو درآورده که خواستار صلح و آتش بس هستند، نکاتی را مورد تاکید و تذکر قرار می دهیم:

1. به برادران و خواهران مظلوم مان در یمن عرضه می داریم راهی که شما آغاز کرده اید راه پر فراز و نشیبی است که روزگاری پدران ما آنرا سپری کردند و ما میراث دار عزت و عظمت ایستادگی پدرانمان هستیم. خداوند متعال در کتاب جاویدان خود قرآن حکیم  دستور به استقامت داد که " فاستقم کما امرت" امروز نیز شما با ایستادگی تان پیروزی بزرگ را برای جبهه مظلومان عالم رقم خواهید زد.

2. همگان بدانند پیشنهاد صلح، آتش بس و مذاکره از سوی جبهه استکبار، بیش از آنکه نشان دلسوزی برای یمنی‌های مظلوم باشد حکایت از وحشت سعودی ها از قدرت موشکی و دفاعی یمن دارد. تلاش واشنگتن نیز جز برای نجات رژیم مرتجع سعودی تفسیر دیگری ندارد. البته تجربه ثابت کرده است که کشورهای غربی معمولاً به وعده های خود در میز مذاکره صادق نیستند و بیش از آن که خواهان محدود کردن سلطه طلبی آل سعود باشند در پی خلع سلاح کردن و به حاشیه راندن انصارالله هستند.

3. آمریکایی‌ها  و متحدانش به این سوال پاسخ دهند که مردم بی گناه یمن با چه سلاحی کشته می‌شوند.

4. آل سعود بداند که اقدامات خصمانه آنها، نمی تواند مرگ حکومتشان را به تاخیر بیندازد و دیر یا زود فریاد مظلومان عربستان و یمن دامن این سران متحجر و جنایتکار را خواهد گرفت.

5. از مسولین جمهوری اسلامی ایران نیز انتظار می رود همانند گذشته در کنار مظلومان یمن بوده و همچنان با وحدت کلمه، ضمن حمایت کامل از این ملت رنجدیده از هیچگونه کمک رسانی به آنها کوتاهی ننمایند.

 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.