97/11/6
تعداد نظرات:0
14:34
شماره مطلب:139711635209
-A A +A

جشن چهل سالگی انقلاب با جشنواره دانش آموزی مدرسه تمدن ساز

ملت ایران با استحکام تمام ایستاده است به توفیق الهی در بیست و دوم بهمن امسال ، این ملت سالگرد چهلم انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار بهتر از سالهای قبل برپا خواهد کرد.

                                                                                                           امام خامنه ای (مدظله العالی)

به گزارش بیست؛ پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، بی شک یکی از معجزات قرن اخیر و تجسم واقعی غلبه حق بر باطل و برچیدن شدن نظام پادشاهی و بساط ظلم و استیداد 2500ساله در کشور بود که از جانب حضرت حق به این ملت ارزانی گردید. انتقال این میراث گرانبها به نسل های بعدی و زنده نگهداشتن شور و حرارت انقلابی در نوجوان و جوانان آینده ساز انقلاب، قدردانی از این نعمت الهی است که باید بیش از همیشه در چهلمین سالگرد این نهضت تاریخی پاس داشته شود. یکی از اساسی­ترین دلایل ماندگاری انقلاب، کارآمدی آن و باورمندی جامعه انقلابی نسبت به این موضوع است. از مهم­ترین روشهای دشمنی با انقلاب، زیر سؤال بردن کارآمدی آن و القای عدم توانمندی جریان انقلاب در اداره جامعه است که در این راستا تبیین صحیح و روشمند دستاوردهای انقلاب، تأثیر بسزایی در خنثی سازی نیرنگ دشمنان و ارتقاء سطح پیوستگی مردم به انقلاب خواهد داشت. بسیج دانش آموزی در لبیک به فرمایش امام خامنه ای  ((مجموع دستاوردها و موفقیت­هایی که بعضی­شان واقعاً بی­نظیرند، همیشه در  مد نظرتان باشد، یعنی احساس سرافرازی کنید به خاطر انقلاب)) و  به منظور آشنایی نسل آینده ساز کشور با دستاوردهای انقلاب اسلامی و تبیین عظمت این حرکت مقدس و با هدف تحقق شعار محوری"دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی" اقدام به برنامه ریزی جهت اجرای نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب در مدارس کشور تحت عنوان "مدرسه تمدن ساز" نموده است.

اهداف:

 1. ایجاد امید در دل دوستداران انقلاب و نظام اسلامی و بوجود آوردن یآس در دل دشمنان و بدخواهان.
 2. نمایش کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران.
 3. مقابله با تهدیدات و تبلیغات مسموم دشمنان نظام اسلامی.
 4. تبیین پیشرفتها و دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و ترسیم چشم انداز امیدوارانه آینده انقلاب
 5. ترویج نگاه تمدنی در نسل آینده ایران اسلامی و ترسیم وظایف دانش آموزان در تداوم مسیر تمدن سازی انقلاب

 

واحدهای مقاومت بسیج مدارس :

 1. برگزاری جلسه کمیته هماهنگی بسیج دانش آموزی مدرسه و ایجاد هماهنگی­های لازم جهت همکاری و مشارکت تام وتمام مدیریت و کادر اجرایی مدرسه در برگزاری نمایشگاه.
 2. برگزاری جلسه شورای واحد و تقسیم کار و تشریح وظایف افراد.
 3. تهیه امکانات، اقلام و محتوای مورد نیاز از مبادی مختلف.
 4. اختصاص مکان مناسب برای اجرای نمایشگاه.
 5. جلب مشارکت­های مردمی و دولتی برای اجرای نمایشگاه.
 6. ارسال تصاویر و عملکرد در کانال مدرسه تمدن ساز در پیام رسان سروش

روش اجرا:

در این برنامه که در مدارس متوسطه دوم و متوسطه اول (بویژه مدارس مجری طرح شهید بهنام محمدی) اجرا می شود دانش آموزان هر مدرسه با استفاده از محتواهای بارگزاری شده در سایت بیست(BEEST.IR) و با استفاده از ظرفیتها و امکانات و ابزارهای در اختیار ، با بضاعت و در حد توان خود،  در قالبی دلخواه نمایشگاهی دانش آموزی از دستاوردهای انقلاب اسلامی با خلاقیتها و ابتکارات دانش آموزی در مدرسه محل تحصیل خود برپا می کنند در برپایی نمایشگاه لازم است به نکات ذیل مورد توجه شود :

 1.   این برنامه در مدارس پیشگام و پوینده(بویژه مدارس مجری طرح شهید بهنام محمدی) اجرا شده و مدارس ابتدایی در صورت امکان و مقدور از نمایشگاه بازدید به عمل خواهند آورد.
 2. مطلوب است در نمایشگاه ضمن ارائه دستاوردهای ملی انقلاب اسلامی، توجه ویژه به دستاوردهای بومی (استان و شهرستان) انجام گیرد و حتی می­توان غرفه مخصوص هم برای این کار اختصاص داد.
 3. از روش­های اطلاع­رسانی از قبیل صوت، تصویر، تئاتر، راوی، مسابقه، پوستر، پلاکارد، دست­نوشته، ماکت، بنر، نمودار، app، مستندات تاریخی، تصاویر 3D، مصاحبه، مناظره، کتاب، نشریات و ... جهت اطلاع رسانی نمایشگاه می توان استفاده کرد.
 4. ایجاد غرفه­هایی در حوزه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی و ارائه دستاوردها مفید خواهد بود.
 5. استفاده از تمام ظرفیت­های شهرستان، حوزه، مدرسه برای برگزاری نمایشگاه.
 6. ترغیب دانش آموزان مدرسه برای مشارکت در راه اندازی و اداره نمایشگاه.
 7. سازماندهی تیمی از دانش آموزان جهت جمع آوری اطلاعات و محتوای مورد نیاز برای برگزاری نمایشگاه.
 8. پاسخ گویی به برخی از شبهات در حوزه دستاوردهای انقلاب می­تواند بخشی از نمایشگاه باشد. جزوه ای جهت مباحث تبیینی و روشنگری و پاسخ به سوالات و شبهات در سایت بیست بارگزاری شده است.
 9. اشاره به دشمنی­های گسترده و همه جانبه نظام استکباری علیه نظام اسلامی در حوزه­های نظامی، سیاسی و اقتصادی و رشد و پیشرفت علی رغم آن، مدنظر قرار گیرد.
 10. با استفاده از کتاب "پای کار ایرانیم" که به مباحث اقناعی پیرامون چرایی استفاده از کالای ایرانی پرداخته است   غرفه ای به مباحث تبیینی و روشنگری پیرامون استفاده از کالای ایرانی و تولید ملی بپردازد.پیشنهاد می شود بخشی از نمایشگاه(میز یا غرفه)با عنوان چرا کالای ایرانی؟ به مباحث اقناعی پیرامون کالای ایرانی پرداخته شود تا فرماندهان حوزه ها بتوانند در مباحث تبیینی یاریگر واحدهای مقاومت بسیج مدارس باشند.فایل کتاب مذکور در سایت بیست بارگزاری  وکانال مدرسه تمدن ساز بارگزاری شده است
 11.  با توجه به بارگزاری فایل پاسخ به سوالات و شبهات انقلاب در سایت بیست لازم است مباحث تبیینی و روشنگری و اقناعی پیرامون انقلاب اسلامی در حاشیه نمایشگاه ، با بهره گیری از محتوای مذکور انجام گیرد.
 12.   با توجه به تولید مستند روایتگری دانش آموزان از دستاوردهای انقلاب اسلامی که ضمن بارگزاری در سایت بیست از شبکه های سیما نیز پخش خواهد شد لازم است فرمانده واحد مقاومت یا یکی از اعضای شورا در نمایشگاه روایتگری دانش آموزی از دستاوردها داشته باشند.

ملاحظات :

 1.  امتیاز ویژه ای برای مدارسی که در نمایشگاه ایران 1444 را تصویر نمایند منظور خواهد شد (غرفه ایران1444)

افق مطلوب کشور در50 سال آینده( سال 1444 ) در متن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت که در    22 مهرماه سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است یاد شده است. (امام خامنه ای در مهرماه امسال ، طی فراخوانی از دستگاهها ، مراکز علمی و اندیشمندان دعوت کرده اند تا با نظرات خود نسبت به تکمیل و ارتقای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اقدام نمایند.) رهبری فرزانه انقلاب، رخ نمودن طلیعه تمدن نوین اسلامی را در گرو تحقق سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت دانسته اند. در ارزیابی و تقدیر از نمایشگاههای برتر دانش آموزی که انشالله در اسفندماه سال جاری صورت خواهد گرفت نمایشگاههایی که به این مهم و تصویر نمودن فضای کشور در 50سال آینده بپردازند از امتیاز ویژه ای نسبت به سایر نمایشگاهها برخوردار بود.

(به شرایط و افق مطلوب 50سال آینده کشور در بخش افق و تدابیر سند "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت"به روشنی  اشاره شده است)

 1. در پایان دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، یک نمایشگاه برتر از میان مدارس پسرانه و یک نمایشگاه برتر از میان مدارس دخترانه (2نمایشگاه از کل نمایشگاههای برگزار شده در سطح استان) توسط سازمان بسیج دانش آموزی استانها نتخاب خواهد شد و به همراه مستندات به سازمان مرکزی  بسیج دانش آموزی جهت انتخاب و گزینش 40 نمایشگاه برتر کشوری ارسال خواهد شد.
 2.  به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از چهل واحد مقاومت که برترین و جذاب ترین نمایشگاههای برنامه "مدرسه تمدن ساز" را برپا کرده باشند به ترتیب ذیل تقدیر به عمل خواهد آمد :
 3. جایزه 10 مدرسه اول (اختصاص 10میلیون ریال به واحد مقاومت و مدیر مدرسه)
 4. جایزه 10مدرسه دوم (اختصاص 8میلیون ریال به واحد مقاومت و مدیر مدرسه)
 5. جایزه 10مدرسه سوم (اختصاص 6میلیون ریال به واحد مقاومت و مدیر مدرسه)
 6. جایزه 10مدرسه چهارم (اختصاص 4میلیون ریال به واحد مقاومت و مدیر مدرسه)
 7. آدرس کانال نمایشگاه مدرسه تمدن ساز در شبکه پیام رسان سروش که محتواهای مورد نیاز علاوه بر سایت بیست  ( (WWW.BEEST.IRدر آن بارگزاری شده اند بدین شرح می باشد : m.tamadonsaz  @

 

https://sapp.ir/m.tamadonsaz

 

 

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.