98/4/10
تعداد نظرات:0
11:30
شماره مطلب:139841036218
-A A +A
بیانیه عفاف و حجاب سازمان بسیج دانش آموزی استان سیستان و بلوچستان؛

عفاف و حجاب امر عقلی، فطری و شرعی در تمام ادیان الهی است

عفاف و حجاب امر عقلی، فطری و شرعی در تمام  ادیان الهی و مایه سلامت روح و روان، ضامن تحکیم بنیان خانواده و عامل گسترش امنیت اجتماعی و اخلاقی در جامعه است.

حبه گزارش سیستان بیست؛عفاف در دوره کنونی فقط یک نوع پوشش تلقی نمی شود بلکه نوعی تفکر است که انسان به آن نیاز دارد،موضوعی که در عصر حاضر فقط خاص جامعه زنان جامعه نبوده و مردان نیز با پاسداری از حریم خانواده خود و رعایت عفاف در تمامی ابعاد اعم از رفتارهای فردی، اجتماعی،خانوادگی و شغلی نقش مهم و تأثیرگذاری در این عرصه دارند. به یقین مرد مسلمان و متعهد هرگز      نمی پسندد که ناموس او در معرض دید نامحرمان قرار بگیرد و شکار نگاه های حرام شود.

صیانت از حریم اخلاقی جامعه مستلزم توجه جدی به مقوله امر به معروف و نهی از منکر است و بی‌شک بار اصلی حفظ کرامت و حرمت زن مسلمان بر دوش جامعه زنان است و لازم است تلاش گسترده‌ای در ترویج و صیانت از ارزشهای اسلامی داشته باشند.مردم مسلمان ما در واقعه گوهرشاد با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و اکنون در هجمه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی، معرفت دینی و تفکر اسلامی سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و خواهران ماست. نتیجه سهل‌انگاری و مسامحه در امر دین و بی‌توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی، گسست خانواده‌ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می‌کند.
جهان غرب و دشمنان اسلام ، با برنامه ریزی سعی در محو و بی ارزش جلوه دادن مبانی اسلامی و مباحثی همچون حجاب هراسی، منع حجاب در بعضی دانشگاهها و مدارس مهم خارج و حتی درون کشورمان و با ترویج مظاهر بی عفتی، بی بند و باری و بدحجابی در داخل و کمرنگ نمودن نمادهای فرهنگ اسلامی و سایر مظاهر دینی در جامعه ایرانی بویژه محیط مقدس دانشگاهی تلاش می کنند و تا به هنجارشکنی در جامعه اسلامی بپردازند. بنابراین با توجه به هجمه دشمنان در حجاب هراسی، لازم است همه ما حرکتی منسجم را آغاز نموده و برای تحقق ارزشهای اخلاقی تلاش کنیم.

۲۱ تیرماه سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب، روزی که دژخیمان رضاخان، مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهرشاد به خاک و خون کشیدند. این روز یادآور شهامت و غیرت مردان و زنان باایمان و بااراده ایست که به پا خواستند تا ظلمی را که بر زنان سرزمین مقدس ایران توسط رژیم دست نشانده پهلوی روا می شد از میان بردارند و با نثار جان خویش به تمامی دنیا بفهمانند که ایرانی جان میدهد اما ذلت نمی پذیرد.

سازمان بسیج دانش آموزی ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف اعلام می دارد؛ خط قرمز ما حفظ آرمان‌های بزرگ انقلاب اسلامی ایران من جمله؛ حراست از مقام امامت و ولایت اهل بیت(ع)، پاسداری از حریم ولایت فقیه، احیا و تداوم حیا و حجاب زنان و دختران عزیزمان است. لذا در تمامی ایام و اجتماعات با مطالبه از مسئولان و دست اندرکاران در اجرای طرح حجاب و عفاف و ابطال رسمی سند ۲۰۳۰ که متضمن از هم پاشیدن بنیان خانواده، حمایت و ترویج فساد و بی بند و باری و … بوده ، حرکت خود را ادامه خواهیم داد تا به جامعه های سالم و به دور از تهدید فرهنگی دست پیدا کنیم و در این راه آماده ایم تا جان خود را فدای اسلام و آرمانهای امام راحل (رحمه الله علیه) و منویات و مطالبات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) نماییم.

«سازمان بسیج دانش آمزی استان سیستان و بلوچستان»

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.