98/6/31
تعداد نظرات:0
10:10
شماره مطلب:139863136600
-A A +A
در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح شد:

حذف مدارس خشت و گلی تا پایان سال 98/دانش آموزان فاقد مدارک هویتی ثبت نام می شوند

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت::اعتبار برای ساخت مدارس خشت و گلی مهیا می باشد و تا پایان سال 98 هیچ کلاس خشت و گلی نخواهیم داشت و جشن آن را قبل از ورود به سال 99 خواهیم گرفت.

 

به گزارش سیستان بیست ،حمید رضا رخشانی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در آستانه فرارسیدن سال تحصیلی جدید با اصحاب رسانه در خانه معلم زاهدان اظهار داشت:رسانه ها انعکاس دهنده واقعیت هایی هستند که از جشم مسئولین پنهان مانده اند.

وی با اهمیت دانستن جایگاه رسانه بیان داشت:از اصحاب رسانه انتظار می رود که به مسائل کلان آموزش و پرورش استان بیشتر پرداخته شود.

رخشانی در خصوص دانش آموزانی که از استعدادهای خاصی برخوردارند افزود: این گونه افراد از نظر مالی حمایت می شوند و در سال گذشته تفاهم نامه ای با بسیج علمی؛دانشگاه علمی کاربردی و آموزش و پرورش بسته شده تا ایده دانش آموزان پردازش و پس از بررسی به چرخه تولید درآید.از جمله مسواک محلی که به مرحله تولید رساندیم و وارد بازار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان همچنین در خصوص دانش آموزانی که مدارک شناسایی ندارند افزود:این گونه افراد با توجه به مصوبه به  فرمانداری معرفی می شوند و هیچ دانش آموزی نداریم که به دلیل نداشتن مدارک ثبت نام نشده باشند.

وی همچنین در خصوص اجباری بودن لباس فرم دانش آموزان گفت: هیچ اجباری برای پوشش لباس فرم دانش آموزان در سطح مدارس نیست.

در ادامه  نشست معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموش و پرورش استان بیان داشت: میزان ورودی و ثبت نام دانش آموزان پایه اول تاکنون ۹۲ هزار نفرمی باشد که در سامانه سنا ثبت نام کرده اند و پیش‌بینی می‌شود تا چند روز آینده این آمار به ۱۰۰ هزار نفر برسد.

پورملایی بیان کرد: ۶۰ هزار دانش آموز در ۴۴ پایگاه سنجش مورد غربالگری و  بینایی سنجی قرار گرفته اند که تا نیمه آبان ماه این روند ادامه خواهد داشت.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان هم در ادامه به میزان قبول شدگان کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: از بین ۳۳ استان که یکی از آنها در خارج از کشور می باشد سیستان و بلوچستان موفق به کسب رتبه ۲۸ کنکور سراسری شد که نسبت به سه سال گذشته ۴ رتبه موفق تر شده ایم.

انتهای پیام/

 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.