98/10/22
تعداد نظرات:0
10:22
شماره مطلب:1398102237453
-A A +A

نخستین مدرسه به نام شهید سلیمانی در زهک افتتاح شد

اولین مدرسه مزین به نام شهید قاسم سلیمانی صبح امروز، شنبه ۲۱ دی‌ماه در روستای قلعه کنگ شهرستان زهک افتتاح شد.

به گزارش سیستان بیست به نقل از  ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، اولین مدرسه مزین به نام شهید قاسم سلیمانی صبح امروز، شنبه ۲۱ دی‌ماه در روستای قلعه کنگ شهرستان زهک افتتاح شد.

مهرالله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه‌ و تجهیز مدارس کشور در این مراسم بیان کرد: این واحد آموزشی یک مدرسه ابتدایی دارای ۶ کلاس درس است و به نام سردار دل‌ها، شهید سلیمانی نامگذاری شده تا انشاء‌الله رهروان راه آن شهید در این مدرسه تربیت شوند.

وی ادامه داد: سازمان نوسازی مدارس کشور در سال‌جاری برای استان سیستان و بلوچستان مبلغ ۳۴۰ میلیارد تومان تخصیص داده است که در پروژه‌هایی نظیر ساخت مدارس در مقاطع مختلف در روستاهای استان هزینه خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه‌ و تجهیز مدارس کشور اظهار کرد: برای تامین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مناسب نیز حدود ۸۰ میلیارد تومان اعتبار از محل عوار‌ض کار تامین شده و به استان سیستان و بلوچستان تخصیص پیدا کرده است.

مدرسه ۶ کلاسه روستای قلعه کنگ که به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شده است یک‌هزار و ۸۰۰ متر مربع مساحت دارد که طی دو سال توسط خیر نیک‌اندیش غلامحسین مطهری، با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ساخته شده است. با احداث این مدرسه، تعداد ۱۵۱ دانش آموز این روستا از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند.

نخستین مدرسه به نام شهید سلیمانی در زهک افتتاح شد

انتهای پیام

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.