99/9/29
تعداد نظرات:0
12:51
شماره مطلب:139992939291
-A A +A
گفتگوی سیستان بیست با برگزیده کشوری؛

شکست کرونا با نقاشی

با شیوع ویروس کرونا ، میلیونها کودک در سرتاسر جهان همراه با خانواده هایشان در خانه مانده اند و به مدرسه نمی روند.مثل بزرگسالان، برای کودکان هم این وضعیت استثنایی است و بسته به سنشان ممکن است درک این موقعیت برایشان دشوار باشد.به همین دلیل ارنیکا دوست خوب شما در مسابقه نقاشی با موضوع «کرونا را شکست می‌دهیم» شرکت کرد و با زبان کودکانه خود برروی کاغذ، نشان داده که در ایام کرونا چه کارهایی باید انجام دهیم  .

 

 آرنیکا فروتن در گفتگو با خبرنگار سیستان بیست گفت: من با کمک مادر و خواهر بزرگترم پارمیدا یک نقاشی کشیدم که در این نقاشی میخواستم بگویم که در ایام کرونا برای تحمل روزهای در خانه ماندن کتاب بخوانیم و از این فرصت بهره خوبی ببریم.

همچنین برای تشکر از پرستاران که زحمت زیادی برای بیماران کرونایی انجام میدهند هم یک نقاشی کشیدم و برگزیده کشوری شدم.

 

 

برای شکست کرونا باید در خانه بمانیم ،بیرون که رفتیم دستکش بپوشیم ماسک بزنیم و دستهایمان

را بشوییم.

 

 

من همه رنگها را دوست دارم و می‌خوام با انها نقاشی زیادی بکشم تا حدی که دوست دارم بزرگ که شدم معلم نقاشی شوم.

 

اگه یک مداد جادویی داشتم یک رنگین کمان بزرگ می کشیدم که همیشه آسمان  رنگی باشد.

 

 

مامان آرنیکا که مربی او نیز محسوب میشود به خبرنگار ما می گوید:کار در کانون پرورش فکری و کنار بچه ها بودن هر دقیقه اش تجربه ای ارزنده به همراه دارد که باعث رشد بیشتر ما در زمینه کار با کودک میشود  تجربیات و دانشی که در این مکان بدست می آوریم باعث میشود ،من مادر هر آنچه را میخواهیم بهتر بتوانیم به کودک خود منتقل کنم و جوابگوی خیلی از سوالات او باشم و او را راهنمایی کنم.

 

برای آموزش به آرنیکا حضور او در کانون و  بودن در کنار دیگر اعضای کانون پرورش فکری کمک بزرگی بود علاوه بر کانون چون خودم به نقاشی کشیدن علاقه دارم  اکثر شب ها همراه دو فرزندم با هم نقاشی میکشیم.

 

با توجه به علاقمندی من به هنر نقاشی منزل ما همیشه ابزار نقاشی وجود دارد آرنیکا اکثرا مداد رنگی دستش بود خط خطی میکرد و به شدت به کتابهای رنگ آمیزی علاقمند بود از سه سالگی به بعد در دفتر نقاشی میکشد و با لذت آثار خودش را رنگ آمیزی میکرد.

 

گزارشگر:ک. قاسمی


 

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.