99/9/30
تعداد نظرات:0
12:08
شماره مطلب:139993039292
-A A +A
گفتگوی سیستان بیست با نوجوان زاهدانی؛

پهپادی بر برفراز جهان

یک نوجوان 17 ساله با کوشش وخلاقیت زیاد توانست در رشته هوا و فضا با ساخت هواپیمای رادار گریز مدال طلا و جایزه ویژه در مسابقات جهانی اختراعات در کشور تایلند را از آن خود کند.

امیرحسین میر یک نوجوان 17 ساله است که در پایه یازدهم در مدرسه نمونه ولیعصر زاهدان مشغول به تحصیل میباشد او با کوشش وخلاقیت زیاد توانست در رشته هوا و فضا با ساخت هواپیمای رادار گریز مدال طلا  و جایزه ویژه در مسابقات جهانی اختراعات در کشور تایلند را از آن خود کند.

خبرنگار سیستان بیست گفت و گویی با این نوجوان زاهدانی ترتیب داده است که در ادامه میخوانیم.همراه ما باشید...

امیر حسین می گوید: این پروژه، هواپیما رادار گریزی است که می تواند از دید رادار دشمن مخفی بماند که دارای ویژگی های خاصی است از جمله ویژگی های آن سبک بودن آن است که باعث میشود سرعت بالایی داشته باشد و جنس و سرعت آن باعث میشود از رادارهای دشمن مخفی بماند و نتواند ان را ببینند.

این هواپیما دارای دو پهپاد می باشد که در زیر آن نصب شده و در محل موردنظر آزاد می شود و کارایی دوپهپاد ،شناسایی محل مورد نظر می باشد.این پهپاد به صورت دستی و اتومات عمل میکند و بدون سرنشین است.و با هدف افزایش امنیت مرزها و شناسایی نقاط خارج از مرز طراحی شده است.

این پروژه  که حدود سه سال طول کشیده است را به کمک استاد بزرگوارم آقای فدایی انجام دادم که در این کار خیلی به من کمک کردند.من از 6 سالگی با ایشان کار هواپیمای مدل را شروع کردم و 11 سال است که با هم همکاری می کنیم

این پروژه در مسابقات ipitexتایلند با 72 کشور پیشرفته مانند کره جنوبی و روسیه و 1200شرکت کننده، مدال طلا و مدال ویژه ی innopaرا کسب کرده است.

امسال سطح مسابقات نسبت به سالهای پیش بالاتر بود و این مدال را به مردم سیل زده استان هدیه میدهیم

یکی از بزرگترین مشکلات که بر سر راهمان بود هزینه های مسابقات بود که کسی ما را حمایت نمی کرد و تمام هزینه ها بر عهده خودمان بود.

من اوقات فراغتم را بیشتر صرف یادگیری زبان انگلیسی میکنم و همچنین کتاب هایی درباره ی موتور و تکنولوژی بکار رفته  درباره هواپیماهای مدرن نیز مطالعه می نمایم

در آینده سعی دارم کلاس های ساخت و پرواز هواپیما های مدل تاسیس کنم تا بتوانم به نوجوانان استانم هنری یاد بدهم.

و در پایان به همه دوستانم می گویم که اگر به کاری که به آن علاقه دارند بروند قطعا در آن کار موفق خواهند شد.

 

گفت و گو:ک. قاسمی

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.